Detská stomatologička

MDDR. RÉKA SABOVÁ

Doktorka, no predovšetkým mamička.“

Odborníčka so špecializáciou na
detské ošetrenia.„V detstve som mala veľký strach z návštevy zubára. Preto každý deň pracujem na tom, aby sa vaše deti s ničím podobným nestretli.“

Réka sa už od útleho veku bála zubárskeho kresla, a to prakticky až do dospelosti. Jej špecializácia a ciele boli preto jasné už od začiatku praxe – venovať sa deťom a zabezpečiť im takú dentálnu starostlivosť, na ktorú sa budú tešiť a z ktorej nebudú mať strach.

To bolo v roku 2010. Odvtedy vyčarovala už množstvo žiarivých úsmevov, pomohla tisícom detí a ošetrila desaťtisíce zúbkov. Jej úsilie však vôbec nepoľavilo, práve naopak. Neustále sa vzdeláva, študuje, aby mohla naďalej posúvať hranice detskej stomatológie.

„Každé dieťa je iné, jedinečné a vyžaduje iný typ pozornosti. Čo je však dôležité – správnymi technikami si dokážete nájsť cestu ku každému jednému. Preto, keď vidíte, že deti odchádzajú s úsmevom, s ktorým sa k vám aj vracajú naspäť, viete, že to robíte dobre. A za ten detský úsmev to naozaj stojí.“Cit a skúsenosti, ktoré sa nedajú získať v žiadnej inštitúcii.

To, prečo sa Réka rozhodla špecializovať na detské ošetrenia, si môžete prečítať jej slovami. My však vieme, že to nie je jediný dôvod.

Niekto sa narodí a vie nádherne kresliť, iný sa zasa narodí a krásne spieva, no a Réka? Tá sa narodila pre deti – s výnimočným citom a empatiou, ktoré sa nedajú naučiť. Je to jednoducho mamička.Telom i dušou.

Napokon, ona sama nemá doma jedno, dve ani tri, ale štyri deti. A to tiež predstavuje prax, znalosti a skúsenosti, ktoré vám neposkytnú ani tie najlepšie medzinárodné kongresy.

S deťmi to skrátka vie. Preto nám môžete veriť, že úsmevy vašich najmilších sú naozaj v dobrých rukách.


Po dnešnej návšteve so synom možem hodnotit len pozitívne. Pani doktorka Sabová so sestričkou su skvelé a zvládli ošetriť mojho neposedneho synčeka. Dakujem a kliniku určite odporúčam.

Majka M.

Dnes som navštívila kliniku s 6 ročným synom kvôli hlbokému zubnému kazu. Vďaka úžasnej detskej stomatologičke (Reka Sabova) a premedikácii sme celý zákrok zvládli v pohode a so smiechom 🙂

Petra K.

Po dnešnej návšteve so synom možem hodnotit len pozitívne. Pani doktorka Sabová so sestričkou su skvelé a zvládli ošetriť mojho neposedneho synčeka. Dakujem a kliniku určite odporúčam.

Majka M.

Dnes som navštívila kliniku s 6 ročným synom kvôli hlbokému zubnému kazu. Vďaka úžasnej detskej stomatologičke (Reka Sabova) a premedikácii sme celý zákrok zvládli v pohode a so smiechom 🙂

Petra K.


V ambulancii sa starostlivosť začína, no nekončí

Hoci sa hlavný pracovný príbeh doktorky Sabovej odohráva za dverami našej detskej stomatologickej ambulancie, rozhodne pokračuje aj mimo nej.

Dentálna starostlivosť o deti totiž pre ňu nie je len profesiou, ale aj vášňou a poslaním. Poslaním, ktorému sa venuje aj počas svojho voľného času. – Tým, že spolu so svojou asistentkou pravidelne navštevuje materské školy, kde poskytuje interaktívne inštruktáže.

Na týchto návštevách ju sprevádza aj množstvo ďalších asistentov, ako sú zubožrút, farebné plomby či veľká zubná kefka. Prostredníctvom týchto pomôcok hrá s deťmi rôzne hry, pričom ich zábavnou formou učí, ako sa majú správne starať o svoje zúbky.

Tento zábavno-vzdelávací program však nie je určený len pre najmenších, vítaní sú aj rodičia, ktorým sa pani doktorka snaží odovzdať svoje vedomosti. Učí ich, na čo si dať pozor, na čo sa sústrediť a taktiež im odpovedá na najrôznejšie otázky.

Naše vzdelávacie aktivity sú zamerané na šírenie osvety a podporu prevencie, ktorá, a to platí aj v mnohých iných oblastiach, je tou najlepšou cestou k dlhodobému zdraviu. No a správna dentálna starostlivosť k nej rozhodne patrí. Preto si zaslúži čas a energiu aj mimo pracovných hodín.Informujte sa u nás

Kontakt

KRÄU CLINIC
Mlynské Nivy 61/A
821 05 Bratislava
Kontaktujte nás

Sledujte nás

KRÄU neformálne

Na týchto kanáloch sa bavíme o veciach, o ktorých sa nestihnete porozprávať u zubára.


Vaše postrehy

Pošlite nám recenziu


Poslať recenziu

Copyright 2023. All rights reserved.

OBJEDNAJTE SA