OŠETRENIE
DETÍ

„Sme tu pre vás
už od prvého zúbka.“

Zabezpečíme, aby boli zdravé
a silné aj tie ostatné.

OŠETRENIE
DETÍ

„Sme tu pre vás
už od prvého zúbka.“

Zabezpečíme, aby boli zdravé
a silné aj tie ostatné.

Všetko pre vašich najmilších na jednom mieste

Detské ošetrenia pre nás nie sú len ďalšou službou. Sú našou vášňou i srdcovou záležitosťou.

Detstvo by malo byť obdobím radosti a zdravý úsmev je jej bezprostrednou súčasťou. Na našej klinike máme recept na všetkých nepriateľov, ktorí sa mu snažia postaviť do cesty.

Zubné kazy ošetríme, s úrazmi zúbkov si poradíme a zlomené zuby opravíme.

Pečatením zúbky ochránime, zubnými strojčekmi ich vyrovnáme a dentálnou hygienou dokonale vyčistíme.

A ťažkosti s uzdičkami? – Vyriešime.

Naša dentálna starostlivosť o deti je naozaj komplexná. Rodičia našich najmenších pacientov vedia, že sa na nás môžu obrátiť takmer s čímkoľvek. Ošetrujeme jemne, láskavo a tak, aby deti nič nebolelo.Komunikácia, ktorej deti rozumejú

Detské pivo, špeciálny džúsik, bazénik s prstienkom či šteklenie zúbkov. Viete o čom hovoríme? Nie? Nevadí. Dôležité je, že tomu rozumejú vaše deti.

Deti sú zvedavé, chcú objavovať svet a potrebujú byť o všetkom informované. Preto používame jednoduchý, priateľský jazyk a vysvetľujeme každý jeden krok ošetrenia spôsobom, ktorý je pre ne zrozumiteľný a prístupný.

Naša ambulancia je navyše vybavená rôznymi dentálnymi hračkami a modelmi, ktoré slúžia ako demonštračné pomôcky. Vďaka týmto nástrojom dokážeme deťom nielen ukázať, čo sa bude diať a ako bude ošetrenie prebiehať, ale zároveň ich aktívne zapojiť do celého procesu – tým, že si to všetko môžu samy vyskúšať.

Ošetrenie sa tak stáva zaujímavejším a zábavnejším. Navyše učí deti osvojiť si správne dentálne hygienické návyky – postupy, ktoré často neovládajú ani mnohí dospelí.


Elsa z Ľadového kráľovstva, Ryder z Labkovej patroly či Baby Shark?

My sa poznáme so všetkými a sme s nimi kamaráti. Veď akoby aj nie, keď sú s nami skoro každý deň.

Rozprávky a animovaní obľúbenci sú bežnou súčasťou detského ošetrenia. Sú to naši pomocníci, ktorí deťom spríjemňujú pobyt v zubárskom kresle a odpútavajú ich pozornosť od celej procedúry. Sledovanie obľúbených postavičiek tiež pomáha znížiť stres, úzkosť a navyše pôsobí upokojujúco.Rozprávky

Postavičky

Pesničky

Dobrodružstvá

„Komfort a pohodlie našich detských pacientov sú pre nás rovnako dôležité ako kvalita ošetrenia.“

Ďakujem za vysoko profesionálny a ľudský prístup. Bola som tam už aj s mojimi dcérami, ktoré sa predtým báli. Zvládli to bez stresu a pri zákroku mohli pozerať rozprávku. Veľká vďaka za trpezlivosť a profesionalitu

Katarína H.

Dobrý Deň Prajem,Jedným slovom perfektná klinika,čisté pekné priestory ,výborný personál a Pani Doktorka zvládla nášho malého na jednotku až som nechápal ako sa to dá takto v kľude a z úsmevom ….100% zaslúžených za Profesionalitu.

David B

Ďakujem za vysoko profesionálny a ľudský prístup. Bola som tam už aj s mojimi dcérami, ktoré sa predtým báli. Zvládli to bez stresu a pri zákroku mohli pozerať rozprávku. Veľká vďaka za trpezlivosť a profesionalitu

Katarína H.

Dobrý Deň Prajem,Jedným slovom perfektná klinika,čisté pekné priestory ,výborný personál a Pani Doktorka zvládla nášho malého na jednotku až som nechápal ako sa to dá takto v kľude a z úsmevom ….100% zaslúžených za Profesionalitu.

David B


Lekárka, rodič, dieťa – dôležitá spolupráca troch strán

V procese detského ošetrenia má každá strana svoju nezastupiteľnú úlohu.

Naša detská stomatologička pristupuje ku každému ošetreniu profesionálne, s odbornosťou, no zároveň jemne a empaticky. Jej úlohou je nielen poskytnúť kvalitnú starostlivosť, ale tiež vytvoriť podmienky, v ktorých sa dieťa cíti príjemne. Pri ošetrení využíva postupy, ktoré sú individuálne prispôsobené potrebám každého detského pacienta. – Pretože každé dieťa je iné, jedinečné.

Rodič je v tomto trojuholníku prostredným, nemenej dôležitým článkom. Jeho úloha sa začína ešte pred samotnou návštevou kliniky – prípravou dieťaťa na ošetrenie. Počas neho má zasa neoceniteľnú rolu, pretože svojou prítomnosťou poskytuje dieťaťu pocit bezpečia a pohodlia. Taktiež poskytuje morálnu podporu a neraz je aj komunikačným mostom medzi dieťaťom a zubnou lekárkou.

A nakoniec, dieťa ako pacient, ktorý je v centre našej pozornosti. Jeho prístupnosť a ochota spolupracovať sú v celom procese kľúčové. Na našej klinike vytvárame deťom prostredie, v ktorom sa môžu cítiť bezpečne, príjemne a v ktorom sa môžu aktívne zapojiť do ošetrenia.

Keď lekárka, rodič a dieťa vzájomne spolupracujú, výsledkom je viac než len úspešné ošetrenie. Takáto súčinnosť vytvára základ pre budovanie pozitívneho vzťahu k dentálnej starostlivosti a zároveň pomáha formovať správne hygienické návyky. Návyky, ktoré prispievajú k dlhodobému zdraviu ústnej dutiny a zubov.

„Snažíme sa, aby deti neodchádzali z našej kliniky len so zdravým úsmevom, ale aj pocitom, že zubárskeho kresla sa netreba báť a že pobyt v ňom môže byť dokonca príjemným zážitkom.“


Keď to inak nejde

Môže sa stať, že aj napriek maximálnej snahe – z našej aj vašej strany, sa dieťatko bojí a jednoducho nespolupracuje.

V takom prípade pristupujeme k riešeniu s tzv. premedikáciou. Dohodneme si ďalší termín, dieťatko príde ráno nalačno a dostane džúsik s liečikom, vďaka ktorému ho dokážeme ošetriť. Po liečiku navyše nebude mať žiadne negatívne zážitky, pretože si ošetrenie nebude pamätať.

Vždy sa však snažíme nájsť spôsob, ktorý je minimálne invazívny a čo najmenej náročný pre dieťa. Preto túto možnosť využívame, až keď inej niet.

Nájsť cestu k dieťaťu a získať si jeho dôveru je niekedy naozaj náročné, no nikdy nie nemožné. Každé dieťa je iné, a preto sa riešenie ukrýva práve v spolupráci troch strán – vypočuť si rodiča, pochopiť dieťa, jeho potreby a prispôsobiť im celé ošetrenie. Tak sa medzi stomatologičkou a dieťaťom vytvorí vzťah založený na dôvere.

Deti postupne zistia, že na našom vyšetrení ich nečaká nič zlé ani bolestivé. Začnú spolupracovať a nechajú sa ošetriť. Ba čo viac, neraz potom odchádzajú z našej ambulancie ako dobrí kamaráti s pani doktorkou. Kamaráti, ktorí to už zvládnu aj bez liečika.


Informujte sa u nás

Kontakt

KRÄU CLINIC
Mlynské Nivy 61/A
821 05 Bratislava
Kontaktujte nás

Sledujte nás

KRÄU neformálne

Na týchto kanáloch sa bavíme o veciach, o ktorých sa nestihnete porozprávať u zubára.


Vaše postrehy

Pošlite nám recenziu


Poslať recenziu

Copyright 2023. All rights reserved.

OBJEDNAJTE SA