Prvý kontakt:

 • Chcem sa stať klientom KRÄU CLINIC. Ako sa objednať na vstupné vyšetrenie?
 • Ako prebieha vstupné vyšetrenie?
 • Je potrebné doniesť si záznamy, alebo zubnú kartu od predchádzajúceho zubného lekára?
 • Chcem prihlásiť moje dieťa k zubárovi, ako mám postupovať?
 • Máte uzatvorené zmluvy so zdravotnými poisťovňami?
 • Prečo moja zdravotná poisťovňa neprispieva na ošetrenie v KRÄU CLINIC?
Chcem sa stať klientom KRÄU CLINIC. Ako sa objednať na vstupné vyšetrenie?

Je to veľmi jednoduché: zavolajte na recepciu na tel. číslo: +421 911 890 294 a rovno si dohodnite termín vstupného vyšetrenia. Mimo ordinačných hodín nás môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu na recepcia@krau.sk, alebo cez kontaktný formulár a my vás budeme spätne kontaktovať.

Pokiaľ sa chystáte len na dentálnu hygienu, vstupnú prehliadku nie je nutné absolvovať. Vybrať si z voľných termínov vám pomôže naša recepcia.

Ako prebieha vstupné vyšetrenie?
V ambulancii vás prijme váš ošetrujúci lekár, ktorý vás prevedie celým procesom vstupnej prehliadky – od röntgenu (vykonávame priamo na klinike), cez zhodnotenie stavu chrupu, konzultáciu a následnú prezentáciu liečebného plánu.
Je potrebné doniesť si záznamy, alebo zubnú kartu od predchádzajúceho zubného lekára?
V KRÄU CLINIC v rámci vstupného vyšetrenia vykonáme detailnú prehliadku a zhodnotíme aktuálny stav vášho chrupu, čo v mnohých prípadoch nahradí aj absentujúce zdravotné záznamy z minulosti.
Chcem prihlásiť moje dieťa k zubárovi, ako mám postupovať?
Postup je podobný ako v prípade dospelého pacienta. Po objednaní detského pacienta cez recepciu vykonáme vstupné vyšetrenie – samozrejme prispôsobené detskému pacientovi 🙂
Máte uzatvorené zmluvy so zdravotnými poisťovňami?
V súčasnosti nemáme uzatvorené zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Výkony realizujeme na priamu platbu v závislosti od realizovaného výkonu. Cena ošetrenia sa riadi platným cenníkom, alebo na základe liečebného plánu. Na požiadanie vám vypracujeme dokumentáciu pre vašu zdravotnú poisťovňu.
Prečo moja zdravotná poisťovňa neprispieva na ošetrenie v KRÄU CLINIC?

Príspevok zdravotných poisťovní je symbolický v porovnaní s celkovým nákladom na ošetrenie. Zmluvy s poisťovňami definujú klinike strop v počte vybavených a ošetrovaných klientov a v konečnom dôsledku limituje aj kvalitu poskytovaného servisu.

Vybrané zdravotné poisťovne však poskytujú ako benefity príspevok na ošetrenie aj u zubárov, s ktorými priamo nemajú uzatvorené zmluvy. Informujte sa u svojej poisťovne, či nemáte nárok na takýto benefit – v KRÄU CLINIC vám budeme nápomocní pri vypracovaní dokumentácie, ktorú zdravotná poisťovňa môže požadovať.


Navigácia:

 • Ako sa dostanem do KRÄU CLINIC?
 • Kde zaparkujem?
 • Bezbariérový prístup
Ako sa dostanem do KRÄU CLINIC?
KRÄU CLINIC sa nachádza v Bratislave – Ružinove, blízko dopravných tepien (Prístavný most, Bajkalská ulica). Do KRÄU CLINIC sa dostanete pohodlne autom alebo aj mestskou hromadnou dopravou. Príjazd autom na parkovisko je z ulice Mlynské Nivy, zjazd Bajkalská, alebo po Jarabinkovej / Plynárenskej ulici zo smeru z Prievozskej ulice. Klinika sa nachádza iba 200 metrov peši od zastávky Prístavný most, kam vás privezú spoje 70, 74, 96, 98, 196.
Kde zaparkujem?
Priamo pred budovou sa nachádza súkromné parkovisko, zaparkujete za rampou. Parkovanie je pre klientov kliniky bezplatné.
Bezbariérový prístup
KRÄU CLINIC je koncipovaná ako bezbariérová klinika. Vstup do budovy je zo strany dvora vybavený bezbariérovou nájazdovou rampou. Prístup na poschodie je zabezpečený výťahom. Vaše prípadné otázky ohľadne bezbariérovosti vám zodpovie naša recepcia na telefónnom čísle +421 911 890 294

Plánovanie ošetrení:

 • Ako sa pripraviť na plánované ošetrenie?
 • Ako si naplánujem preventívnu prehliadku? Ako často je potrebné ju absolvovať?
 • Čo ma čaká na preventívnej prehliadke?
 • Koľko času si mám vyhradiť na vstupné vyšetrenie?
 • Nemôžem sa dostaviť na plánovaný termín ošetrenia. Čo mám robiť?
 • Môžem prísť na dentálnu hygienu, aj keď nie som klientom KRÄU CLINIC?
Ako sa pripraviť na plánované ošetrenie?
Vo všeobecnosti platí, že pred návštevou zubného lekára je dobré si vyčistiť zuby. Konzumácii jedál bezprostredne pred ošetrením sa vyhnite. Aby ste sa vyhli hladu, raňajky či obed si vychutnajte v dostatočnom predstihu pred plánovaným termínom.
Na návštevu lekára si vyhraďte dostatok času vo svojom kalendári – túto informáciu nájdete aj v e-maile s potvrdením vášho termínu. Prípadne si dĺžku ošetrenia môžete preveriť aj na recepcii. Ak sa náhodou stane, že náhle ochoriete, je potrebné kontaktovať recepciu na telefónnom čísle +421 911 890 294 a termín preložiť.
Ako si naplánujem preventívnu prehliadku? Ako často je potrebné ju absolvovať?

Pokiaľ ešte nie ste našim klientom, najprv si dohodnete vstupné vyšetrenie.

V momente, ako sa stanete klientom KRÄU CLINIC, budete všetky informácie týkajúce sa vašich plánovaných ošetrení dostávať e-mailom cez náš informačný systém. Frekvenciu prehliadok odporučí podľa stavu zubov ošetrujúci lekár.

Čo ma čaká na preventívnej prehliadke?
Na preventívnej prehliadke si spravíme nový röntgenový snímok (vykonávame priamo na klinike) a ošetrujúci lekár skontroluje stav vášho chrupu, slizníc a spánkovo-sánkového kĺbu. Preventívna prehliadka trvá približne 30 minút. Počas konzultácie lekár predstaví a vysvetlí prípadné zákroky, ktoré odporúča absolvovať, a vytvorí pre vás liečebný plán. Následne si vyberiete termíny pre dané ošetrenia, ktoré budete absolvovať.
Koľko času si mám vyhradiť na vstupné vyšetrenie?
Na vstupné vyšetrenie si rezervujeme 60 minút, aby sme mali dostatok času na vyšetrenie a konzultáciu stavu chrupu a prípadných plánovaných ošetrení.
Počas vstupného vyšetrenia absolvujete v prvom rade röntgen, následne si snímok preštuduje váš ošetrujúci lekár a skontroluje stav v ústnej dutine. Predstaví vám možné riešenia prípadných problémov a zostaví pre vás liečebný plán. Následne si na recepcii navolíte termíny pre dané ošetrenia, ak budú nejaké potrebné.
Nemôžem sa dostaviť na plánovaný termín ošetrenia. Čo mám robiť?
Ak potrebujete termín preložiť (najneskôr 24 hod pred časom vášho ošetrenia) kontaktujte, prosím recepciu na telefónnom čísle +421 911 890 294. Rovno vám pomôžeme nájsť nový termín, ktorý vám bude vyhovovať.
Môžem prísť na dentálnu hygienu, aj keď nie som klientom KRÄU CLINIC?
Áno! Dohodnite si termín na recepcii na tel. čísle: +421 911 890 294 a rovno si dohodnite termín vstupného vyšetrenia. Mimo ordinačných hodín nás môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu na recepcia@krau.sk, alebo cez kontaktný formulár a my vás budeme spätne kontaktovať.

Dentálna hygiena:

 • Môžem prísť na dentálnu hygienu, aj keď nie som klientom KRÄU CLINIC?
 • Čo sa deje počas zákroku na dentálnej hygiene?
 • Ako často je potrebné absolvovať dentálnu hygienu?
 • Viem si správne čistiť zuby?
Môžem prísť na dentálnu hygienu, aj keď nie som klientom KRÄU CLINIC?
Áno! Dohodnite si termín na recepcii na tel. čísle: +421 911 890 294 a rovno si dohodnite termín vstupného vyšetrenia. Mimo ordinačných hodín nás môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu na recepcia@krau.sk, alebo cez kontaktný formulár a my vás budeme spätne kontaktovať.
Čo sa deje počas zákroku na dentálnej hygiene?
Počas dentálnej hygieny klienta ošetrujeme špeciálnym prístrojom EMS Airflow Profylaxis Master, ktorý je extrémne šetrný k ošetrovaným tkanivám a znižuje prípadnú pozákrokovú citlivosť. Dentálna hygienička najprv pomocou ultrazvuku odstráni usadený zubný kameň a očistí zubný povlak. Nasleduje pieskovanie a leštenie. Na záver hygienička aplikuje floridačný gél. Po ošetrení ešte odporučí pacientovi, aké pomôcky používať pri domácej starostlivosti, názorne predvedie, ako ich používať správne. Samozrejme počas ošetrenia hygienička zodpovie všetky vaše otázky ohľadom zubnej starostlivosti.
Ako často je potrebné absolvovať dentálnu hygienu?
Vďaka tomu, že pracujeme s moderným prístrojom EMS Airflow Profylaxis Master, ktorý je extrémne šetrný k ošetrovaným tkanivám, je možné bez obáv absolvovať dentálnu hygienu aj častejšie. Odporúčanie stanoví ošetrujúci lekár podľa individuálnych potrieb klienta a jeho životného štýlu. Dobrým zvykom pre každého je však absolvovať dentálnu hygienu aspoň raz za rok, my odporúčame dvakrát do roka.
Viem si správne čistiť zuby?
Počas dentálnej hygieny vám dentálna hygienička ochotne poradí a predvedie jednotlivé nástroje, vysvetlí správnu techniku čistenia zubov aj medzizubných priestorov. Naučí vás správne používať všetky pomôcky určené na starostlivosť o ústnu hygienu, aby ste svoj chrup vedeli udržať vďaka správnej domácej starostlivosti v dobrej kondícii.


Informujte sa u nás

Kontakt

KRÄU CLINIC
Mlynské Nivy 61/A
821 05 Bratislava
Kontaktujte nás

Sledujte nás

KRÄU neformálne

Na týchto kanáloch sa bavíme o veciach, o ktorých sa nestihnete porozprávať u zubára.


Vaše postrehy

Pošlite nám recenziu


Poslať recenziu

Copyright 2023. All rights reserved.

OBJEDNAJTE SA